Чи доцільно сьогодні Україні боротися з інтернет-піратством?

Від недавно BitTorrent-трекер Torrents.net.ua став недоступний для користувачів Інтернет. Що саме сталося з цим популярним ресурсом - мені невідомо. Можливо, він став жертвою хакерської атаки, а можливо, до нього дійшли руки Кіберполіції, що активізувалась останнім часом та бореться за "підняття іміджу України на міжнародній арені". На фоні бажання української влади активно імітувати прийняття міжнародних "правил гри", у тому числі у галузі авторських та суміжних прав, це, звичайно, виглядає повністю закономірним.

Проте, як і усе у Світі, така боротьба з піратством має інший бік. Подібні дії зменшують кількість доступного українському користувачу україномовного контенту, що однозначно негативно впливає на популяризацію української мови (а, на мою думку, на жаль, в Україні така потреба буде ще довго). Нерозумно вважати, що той, хто захоче переглянути художній чи документальний фільм, нехтуючи авторськими правами, не знайде способу реалізувати це бажання. І не важко здогадатися, що в Україні такий користувач, у першу чергу, звернеться до російських ресурсів, котрі, і без цього, мають досить високі рейтинги в УкрНеті. Шанс же того, що він зможе отримати на цих ресурсах хоча б якийсь, не кажучи вже про якісний, український переклад - прямує до нуля. Як наслідок, десятки, а, можливо, і сотні тисяч українців і надалі будуть споживати російськомовний контент, або, що ще гірше, зомбуватися серіалами "прА мЄнтов І прА вАров", за відсутністю альтернативи. А тут вже мова йде про, якщо не перемогу, то хоча б утримання позицій в інформаційній війні. Доходи від інтернет-реклами теж, швидше за все, отримає російський бізнес, а податок з нього повертається в Україну вже у вигляді боєкомплектів для терористів.

Отже, чи доцільно сьогодні Україні ревно боротися з інтернет-піратством?

Коментарі

Головне, щоб гуртом не постраждав. тну нічим не кращий за рашен торенти, пам’ятаю рік чи два тому на тну була російська реклама, не українська російською мовою, а саме москальска. Щодо іншого - згоден. Загалом треба рекламувати Піратську партію України. А ось Ісландії http://watcher.com.ua/2016/10/31/piratska-partiya-islandiyi-otrymala-tretye-mistse-na-parlamentskyh-vyborah/#disqus_thread До речі, у країнах Скандинавії де рівень життя один з найкращих на землі, теж існують піратські партії і вони доволі потужні.

Додати новий коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки.