Боги і генерали

Дивлюся фільм «Боги і генерали» (Gods and Generals). Дивлюся і замислююсь над абсурдність того, що відбувалося. Громадяни південних штатів, з гаслами про свободу та «традиційні цінності» (скрЄпИ?), героїчно вмирали і вбивали «бездуховних» янкі, толеруючи при цьому рабовласництво, а вбивця Авраама Лінкольна підчас пострілу викрикнув латинської мовою «Ось так завжди (відбувається) з тиранами».

Воїни рабовласницької Спарти, під гаслами боротьби за свободу та звинувачуючи свого ворога у імперіалізмі, помирали та убивали громадян Афін, що мали тоді демократичний устрій, проте, теж рабовласницький.

Офіційні причини Першої світової війни, що забрала життя біля 10 млн. людей, сьогодні видається нам неймовірно безглуздою, а нелюдська захланність, жорстокість та самовпевненість тогочасних «помазаників божих» взагалі не піддається розумінню нормальної сучасної людини.

Наступна війна, під не менш абсурдними гаслами нацизму та комунізму, забрала понад 50 млн. життів, незважаючи на те, що маячня про вищість раси/нації сьогодні не сприймається серйозно будь-якої адекватною людино.

А поміж тим були релігійні війни, етнічні чистки, інквізиції, революції, колоніальні війни…

Цікаво, з якими рефлексіями через сто років люди будуть читати про війни кінця XX – початку XXI століття? Чи навчаться вони в зародку розрізняти та знищувати передумови та ідеї, що призводять до самознищення? Чи навіть через сотні років, хитрість і захланність «еліт» помножена на тваринні почуття «натовпу» та підкріплена «класовою несправедливістю» доведе, що, насправді, Світ не змінюється…

Додати новий коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки.