Dofollow-блоги

Гадаю, майже кожен блогер зацікавлений у якісних коментарях до своїх дописів. Інколи, навіть не має значення, чи вони схвальні, чи жорстоко і нетолерантно критикують автора. Тематичні коментарі привертають увагу до публікації і збільшують популярність блогу та автора. Окрім цього, з технічної точки зору, коментарі - це ще одне джерело контенту для сайту, що позитивно відображається на просуванні сайту та підвищенні його позицій у видачі пошукових систем.

Але масово коментувати можуть лише те, що читають. А читають лише те, що є цікавим і те, що вдається знайти. А знайти блог можна, переважно, або через соц.мережі, або через видачу пошуковика. А для цього потрібен популярність та контент, достатню кількість якого автор не завжди спроможний забезпечити самостійно. Звичайно, можна продовжувати писати чи купувати цікаві публікації і, раніше чи пізніше, блог набере свою аудиторію, що буде зростати природним шляхом. Та графомани, PR-щики та само-PR-щики, аналітики, гіки, тролі прийдуть лише пізніше, коли блог стане популярним. А до настання цього омріяного моменту, є лише одна категорія користувачів, що зацікавлена у коментуванні статей у борзі - користувачі, які, так само, як і власник блогу, хочуть просунути свою (або замовника) веб-сторінку, шляхом збільшення посилальної маси. А коментарі - місце, до можна це зробити. І на ресурсах де дозволені посилання, коментарі дійсно сиплються лавиною, причому часто не змістовні та тематичні, а, абсолютно безглузді, та переповнені посиланнями, створюючи для власника блогу дві проблеми: заспамлений сміттями ресурс, який буде гидко читати навіть найбільш терпеливому користувачу, і фільтри пошукових систем, які накладуть санкції на сайт, визнавши його ГС.

Проблема сміття у коментарях вирішилась модеруванням. З посиланнями справа складніша, бо коментарі можуть містити і корисні посилання на контент відповідної тематики. Проста заборона публікації посилань може зробити блог менш цікавим, що призведе до втрати як дописувачів, так і читачів.

Проблему можна вирішити, надавши можливість дописувачам коментарів залишати посилання для людей, приховавши їх від пошукових роботів. Це зводить зусилля спамерів нанівець. І розробники алгоритмів ранжування видачі пошуковиків пішли на зустріч: компанія Google (у 1995 році), а пізніше і Яндекс, почали підтримувати значення nofollow атрибуту rel метатегу , що вказує пошуковій машині не враховувати це посилання при визначенні PageRank(для Google) та ТИЦ(для Яндекс) цільової веб-сторінки. Для заборони по замовчуванню індексацію усіх посилань на сторінці сайту можна використати атрибут метатегу: . Зараз більшість блогів налаштовано так, що атрибут rel="nofollow" додається автоматично у дописах.

Та проблема просування блогу, особливо молодого, за допомогою коментарів, залишається не вирішеною. Як зацікавити адекватних дописувачів та схилити їх коментувати статтю?

Варіантом вирішення може стати дозвіл користувачам залишати у якісних тематичних коментарях посилання на ресурси відповідної тематики. Ці посилання можна дозволити залишати або безпосередньо у тексті коментаря, або - у автоматичному підписі дописувача, що додається у футері коментаря. При другому варіанті, дописувач має можливість поширювати посилання лише на один ресурс. Контроль за якістю дописів здійснюється або шляхом надання відповідних прав авторизованим користувачам, або прямим модеруванням коментарів власником блогу.

Блоги, які надають дописувачам коментарів можливість залишати свої посилання називають dofollow-блогам. Не важко здогадатись, що назва dofollow (do follow - слідувати) походить від заперечення атрибуту nofollow (no follow - не слідувати), про який йшла мова вище.

Зараз dofollow-блоги - один з доступних безкоштовних методів просування сайту, який широко використовується як самими власниками веб-ресурсів, так і фахівцями з SEO. Подібний принцип може використовуватися також і на форумах.

Dofollow стало своєрідним рухом, до якого, останнім часом, приєднуються все більше блогів.

Коментарі

Мій блог: http://texnoera.com/uk/ - dofollow PS. Змініть дизайн, а то очі ріжить

Додати новий коментар