Фотокласика

Нещодавно я здійснив свою мрію останніх років: відзняв фотоплівку старим, ще совковим, фотоапаратом ЗЕНИТ-122. Фотоплівку купив найдешевшу, яку вдалося знайти у Львові. Це - Kodak ColorPlus ISO 200. Взагалі, слід зауважити, що, окрім згаданої вище фотоплівки, знайти класичні фотоматеріали у магазинах - досить важко.

Мушу зауважити, що фотографувати на фотоплівку, навіть типу 135 (35 мм) - заняття, у порівнянні з "цифрою" не найдешевше. Та й раціональним це заняття назвати важко - на сьогоднішній день характеристики цифрових фотокамер вже перевищило плівкові. Про конкуренцію якості можна говорити, хіба, у середньому форматі (тип 120). Великий формат - до сьогодні залишається поза конкуренцією.

Вартість фотоплівки Kodak ColorPlus ISO 200 у коливається від 70 до 100 грн (на гуртовні можна купити за 60 грн.). Вартість професійних плівок суттєво вища. Вартість машинної проявки (C-41) - 15 грн.

Окремим розчаруванням були результати сканування фотоплівки планшетним сканером з слайдмодулем (HP Scanjet 3800). Сказати, що отримане зображення було незадовільної якості - взагалі нічого не сказати. Довелося замовляти друк відбиткуів. Альтернативою було сканування у фотолабораторіъ з більш-менш задовільною якістю по ціні 40 грн. за 36 кадрів.

Вартість друку відбитків розміром 10x15 см. з фотоплівки коливається від 2.90 до 3 грн. за шт.

Зрозуміло, що при інтенсивному використанні "цифра" окупиться за декілька місяців.

А от самі відбитки мене приємно вразили. Я розумію, що такий термін як "красиво" - надзвичайно суб'єктивний. Проте, жодні надруковані відбитки з "цифри", у мене не викликали таких позитивних емоцій.

З чим це пов'язано? Мені самому не зрозуміло. Розрізнювана здатність у сучасної дзеркалки - вища. Динамічний діапазон - теж. З оптикою це теж, навряд, пов'язано (об'єктив я використовував штатний). Читав гіпотези, що причиною може бути хаотичність розміщення "зерна" фотоемульсії. Незрозуміла "магія"...

А поки, я купив ще одну фотоплівку :)

Додати новий коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки.