Inkscape - безкоштовний аналог CorelDRAW

Хоча, растровий формат PSD від Adobe став стандартом для створення та зберігання макету веб-сайту, при розробці дизайну, інколи, не обійтися без багатофункціонального інструменту для роботи з векторною графікою.

На сьогоднішній день, CorelDRAW - один з найпопулярніших інструменти для роботи з векторною графікою. Та одним з неприємних моментів CorelDRAW є зовсім не низька ціна пакету, особливо, якщо вас цікавить можливість комерційного використання. Другою проблемою є обмеженість платформ, на яких його можна використовувати. На даний момент, існують версії лише для Microsoft Windows та Mac OS. Відповідно, якщо ви не хочете порушувати законодавство, вам доведеться придбати ліцензію не лише на сам CorelDRAW, але й на операційну систему, за тим винятком, коли вона не постачається як OEM разом з комп'ютером (власне, у цьому випадку, ви теж за неї платите). Якщо ж Ви прихильник Linux, - про нормальну роботу з CorelDRAW взагалі можна забути.

Вирішенням перелічених вище проблем може стати використання Inkscape.

Inkscape - це професійний векторний графічний редактор для Windows, Mac OS X та Linux. Окрім цього, він безкоштовний та має відкритий початковий код. Його функціонал забезпечить вимоги будь-якого користувача.

Серед іншого, у Inkscape Ви знайдете:

  • гнучкі інструменти для малювання
  • сумісність з великою кількістю графічних форматів
  • потужний інструментарій для роботи з текстом
  • криві Безье та Корню

Звичайно, це не повний список функцій Inkscape.

Рідним форматом запису програми Inkscape є SVG. Написано редактор мовою програмування C++. Проект було започатковано у 2003 році як відгалуження Sodipodi, що був реалізований на C. Станом на 2013 рік, Inkscape є найпотужнішим вільним редактором векторної графіки.

Завантажити Inkscape можна на сайті проекту.

Додати новий коментар