Ми заборгували

Ми заборгували. Ми заборгували перед Січовими стрільцями, Українською Повстанською Армією, мільйонам безневинно закатованим, розстріляним, замореним голодом, дисидентам. Ми у величезному борзі перед тими, хто приніс у жертву своє життя та здоров'я Революції Гідності, революції, яка для мене триває і досі. Ми - у вічному боргу перед тими, хто стримує московсько-фашистську нечисть на сході нашої країни.

Ми заборгували Україну. Справжню Україну. Не осколок совка, залатаний кримінально-бізнесовим конгломератом, а справжню, незалежну європейську Україну. Заборгували усі: і ті, для кого "незалежність впала з неба" і ті, для кого боротьба, у тій чи іншій формі, не припинялась усе свідоме життя.

Для мене нічого не "падало з неба". І для мене боротьба закінчиться не скоро. На жаль...

За останні роки, ця боротьба найчастіше мала характер прямої дії. Але потрібно розуміти, що пряма дія, незважаючи на свою ефективність та, часто, швидкий ефект, більш придатна для вирішення певних тактичних завдань. Проте, така мета, як розбудова незалежної правової держави, комфортної для проживання громадянина - масштабне стратегічне завдання, котре вимагає інших важелів впливу, легітимних з точки зору як Українського законодавства, так і міжнародного права. І ця мета, якщо ми хочемо бути ефективними, змушує нас діяти у політичному форматі. Усвідомлення цього і стало причиною кардинального переосмислення мого ставлення до політичних партій.

Можна багато говорити про розбудову економіки, благоустрій, створення робочих місць. Але, для громадянина ефект від цього буде мінімальний доти, поки буде існувати масова корупція у всіх органах влади. І, особисто для мене, - це первинна проблема, Проблема, котру необхідно усунути будь-якою ціною. І ця війна повинна бути безоглядною.

Якщо ми хочемо жити достойно, ми повинні безпощадно вбивати це ганебне явище у зародку і на будь-якому рівні - від побутового і до найвищих органах влади.

Додати новий коментар