Піраміда толерантності та «духовнИЄ скрЄпИ»

Усе, що буде сказано далі, - навіть не критика. Це - лише експресія цинізму. Того самого цинізму, що має врятувати Світ.

Тролінг Московії «скрЄпаМІ» вже став для нас звичним. Якщо хтось забув «ІстокІ» цього, озвученого Х$%лом, мему, то рекомендую звернутися до доступних у мережі першоджерел.

Сегодня российское общество испытывает явный дефицит духовных скреп – милосердия, сочувствия, сострадания друг другу, поддержки и взаимопомощи, – дефицит того, что всегда, во все времена исторические делало нас крепче, сильнее, чем мы всегда гордились.

Хоча, для справедливості, потрібно сказати, що саме словосполучення «Духовные скрепы» було популяризовано задовго до того часу, коли Х$%ло носило дипломат за Собчаком одною більшовицькою неофіткою «двАрянскІх крАвЄй».

Та наша «пЄсня нЄ А том». А написати я хочу про толерантність. І це не будуть дифірамби толерантності. Це будуть роздуми про «толерастичну» піраміду, такий собі аналог харчової піраміди природи.

Ну що ж… Почнем, поки натовп ще не почав зносити дрова для автодафе…
Останнім часом у частині країн ЄС на виборах перемагають т.з. «праві». Чому «т.з.»? Бо майже всі вони смокчуть … Е-е-е… Смокчуть молоко в Х$%ла. Смокчуть, і в екстазі марять відродженням своїх політично-територіальних утворень у межах, де хоч колись нас… Де хоч колись залишив свій слід чобіт їхнього солдата.

А ще вони дуже люблять апелювати до своєї національної ідентичності та лякати чесний народ експансією ісламу та жахливими наслідками толерантності, які чекають на Європу. Ну і, звичайно, насмоктавшись Х$%ла, «переводять стрілки» на Євросоюз, як оплот розпусти та чуть не сатанізму. Ніщо подібна риторика не нагадує?

Та найгірше не те. Найгірше те, що цю пісеньку підхоплюют, реплікуючи цей вірус. Ба! На цьому можна навіть виграти вибори та почати клеймити демократичну лівицю!
І звинувачення лунають на адресу тих, хто заради їх же спокою та примирення терпить часто досить хамську поведінку мігрантів зі сходу. Мовляв, чому ми повинні у чомусь себе стримувати, бо вважається, що це образить релігійні почуття і «гостей».

І все воно було б не критично, якщо б це незадоволення втілювалось в ініціативи, наприклад, зміни нормативних актів Євросоюзу. Та насторожує те, що нерідко, особливо коли подібне незадоволення висловлюється «правими» чи «ревними католиками», починають, невідомо звідки (очевидно всмоктані з молоком Путіна), виникати відцентрові сили, спрямовані на демонтаж Єдиної Європи. А з тими, хто не розуміє, що ЄС не лише економічно- культурне утворення, але й архіважливий засіб колективної безпеки продовжувати розмову не вважаю доцільним.

Та, оскільки, текст виходить довший, ніж я планував і довший, ніж рекомендують методики створення текстового контенту, повернемося до «піраміди» толерантності.
Отже! В самій основі нашої «піраміди» є фанатики. Живою ілюстрацією є «гості» з близького сходу, котрі мігрують у Європу з «своїм уставом».

На наступному щаблі є більш помірковані адепти. Наприклад, ревні, але не фанатичні вірні. Вони, стоячи на вищому інтелектуальному рівні (бо ніхто мене не переконає, що хтось може бути дурнішим за фанатика), намагаються «не вражати почуття» нижчої ланки. До слова, до цього щабля відносяться не лише «ревні парафіяни», а і «активні» атеїсти, які, намагаючись бути коректними воюють з таким явищем як релігія, «праві» і т.д.

На наступному щаблі – громадяни, котрі мають свої погляди, готові до дискусії та неагресивного (до моменту критичної, на їхню думку загрози певним засадам), їх поширення. Переважно представники цієї ланки є тверезими патріотами та ліберальними як у політичній такі в духовній сферах. І знову ж, вони стараються не вступати у гострі дискусії з нижчими ланками, намагаючись не вразити їх почуттів.

На наступному рівні – «пофігісти». Люди, яким просто байдуже як те, що відбувається у політичній сфері так і у духовних. У релігійній сфері – це або агностики, або індивідууми які не бажають шукати відповіді на екзистенціальні питання. Їх духовні практики зводяться до відвідування на великі церковні свята літургій і т.д. З попередніми ланками вони теж особливо в дискусії не вступають, щоб не «псувати собі та їм нерви».

Піраміду завершує «каста» філософів, котрі «розуміють» хоча часто не поділяють позиції всіх нижчих ланок. Вони, розуміючи марність будь-яких дискусій, що стосується переконань, слідують своїм, духовним та інтелектуальними шляхом, споглядають всю цю суєту та намагаються вберегти Світ від занурення у темряву невігластва, з якої світочі духу та науки з таким трудом витягали людство століттями.

Так що будьте мудрими, якщо, звичайно, вам не подобається, щоб до вас ставилися поблажливо так само, як ви ставитесь до надто заангажованих. У іншому випадку ви нічим якісно не відрізняєтесь від «нижчих» ланок «піраміди толерантності».

Додати новий коментар